Home > Aktualności, Dostawcy Usenetu > Newshosting, Easynews,UsenetServer zwiększają retencję

Newshosting, Easynews,UsenetServer zwiększają retencję

Walka na retencję danych trwa w najlepsze. Naprawdę niewiele dzieli nas od bariery 1000 dni retencji danych binarnych. Na pewno pierwszym providerem będzie tutaj Giganews. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością za Giganews uplasuje się Astraweb.
Dwa dni temu trzy firmy: Newshosting, Easynews i UsenetServer podniosły retencję danych na swoich serwerach z 860 dni do 910 dni. Oczywiście bez żadnych dodatkowych kosztów dla swoich abonentów.

Czy walka na retencję będzie trwała nadal?

Retencja danych to podstawowa cecha oferty firmy i według mnie dopóki nośniki danych będą tanieć przy zwiększającej się pojemności – dopóty będziemy mówić o wyścigu na retencję. To jeden z najprostszych efektów jakie dziś możemy osiągnąć. Jednak retencja to nie tylko zabawa. Dzięki nowym możliwościom i zwiększającej się retencji możemy dotrzeć do danych binarnych na serwerach wrzuconych tam nawet wspomniane 910 dni temu o danych tekstowych nie wspominając.
Usenet i grupy dyskusyjne to chyba jedyne takie medium, które pozwala nam dotrzeć bez przeszkód do wielu materiałów binarnych i tekstowych z takiego przedziału czasowego bez ponoszenia astronomicznych kosztów.

Oczywiście jak sami dostrzegliście walkę na retencję mogą wygrać jedynie firmy mające dostęp do wielkich centrów danych (serwerowi) zlokalizowanych w strategicznych miejscach miejscach Europie, USA czy Azji.

Aby przyciągnąć nowych klientów klientów ważny jest atut ceny. Wszyscy wiedzą doskonale, że przynajmniej na początku ważna jest cena. Nie chcemy wiele płacić za usługę. Potem często rozglądamy się za wartością dodaną do usługi np. darmowym oprogramowaniem, które jest udostępniane dla nas w panelu administracyjnym.

Oczywiście ceny nie można rozpatrywać w oderwaniu od retencji. Wysoka retencja pokazuje nam, w którym miejscu stawki plasuje się nasz provider. Niska cena jest bardzo ważnym czynnikiem wyboru. Później zaczynamy rozglądać się za wspomnianą wartością dodaną ale też nie zawsze. Bo każdy jest inny, czego innego oczekuje, a Usenet jest takim medium, które od lat stara się spełniać te oczekiwania.

Należy pamiętać, że Usenet mimo otwarcia na młodych internatów i uproszczenia nie jest dla wszystkich. Grupy dyskusyjne tak długo istnieją w internecie, bo są czymś wyjątkowym choć u nas trochę zapomnianym.
Obsługa usenetu jest z jednej strony prosta, a z drugiej strony na samym początku zderzamy się z systemem, który powstał w latach 90 zeszłego wieku i z racji czasów, w których został stworzony obarczony jest pewnym stopniem komplikacji.
Niech to Was nie odstraszy ale pozwoli na zgłębienie wielu tajników usenetu i grup dyskusyjnych.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Aktualności, Dostawcy Usenetu , , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Czas na Newshosting

Od dłuższego czasu na swoim blogu przedstawiam wam najlepsze moim zdaniem oferty na dostęp do sieci usenet. Opisuje też zalety...

Close