Home > Dostawcy Usenetu > Plikostrada.pl to klon serwisu Pobieraczek.pl?

Plikostrada.pl to klon serwisu Pobieraczek.pl?

plikostradaWszyscy czekają już na koniec 2012 roku. Większość z nas gotuje się do witania Nowego Roku, a tutaj mamy następną informację z pogranicza sensacji, internetu i usenetu. Pojawił się serwis łudząco podobny do Pobieraczka o nazwie Plikostrada.pl . Nawet pliki pokazujące jak działa wyszukiwanie, pokazujące prędkość pobierania, pokazujące co jest pobierane czy dane archiwalne dostępnych grup dyskusyjnych są takie same.

Właścicielem serwisu i abonentem domeny Plikostrada.pl jest firma:
Smart Tech Connect Ltd zarejestrowana w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

abonent-plikostrada-pl_

Myślałem, że polscy internauci już dość dobrze poznali Pobieraczka, potrafią odróżnić stabilne, renomowane serwisy usenet od takich, które nastawiają się na szybkie pozyskanie klienta. Sam uważam, że działalność takich serwisów nie jest dobra dla usenetu i całej społeczności użytkowników grup dyskusyjnych.

Działalność takich serwisów powoduje dezorientację wśród internautów, którzy nie wiedzą czym jest usenet i nie ogarniają wszystkich niuansów technicznych. Po poniesionej szkodzie pojawiają się prośby o pomoc i pytania czym jest firma usenet?

Uważam, że w ogólnopojętym interesie jest aby takie serwisy pozostały co najwyżej pewnym folklorem jeśli nadal mają istnieć na rynku. To dosyć mocne słowa ale jak można interpretować oferowanie użytkownikowi limitu 2GB danych przez 14 dni i wiązanie go zapisami regulaminu? Jak można interpretować rejestrację firmy w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich prowadzącej działalność prawdopodobnie tylko i wyłącznie dla Polaków?

Pytania można mnożyć. Ale to już koniec 2012 roku i wszystkim użytkownikom usenetu chciałbym życzyć jak najwięcej radości z korzystania z grup dyskusyjnych i jak najmniej informacji o serwisach pokroju Pobieraczka czy Plikostrady.  I oczywiście znacznie lepszego nadchodzącego roku 2013.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Dostawcy Usenetu , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Konto usenet prawie za darmo

W związku z Nowym Rokiem 2013 NewsgroupDirect postanowił pozyskać nowych klientów. Co ciekawe ogłosił noworoczną wyprzedaż na dwa typy kont....

Close