Home > Artykuły > Poznaj usenet z just4today

Poznaj usenet z just4today

października 14th, 2011

just4today-usenetWiele osób chce spróbować jak działa Usenet. Oczywiście nie chcą wydawać żadnych pieniędzy. Nigdzie nie chcą się rejestrować. Chcą korzystać z darmowych narzędzi. Nawet jeśli to czasem droga przez mękę. I nawet wtedy kiedy sam opis korzystania z darmowego serwera może przyprawić niektórych o kilka siwych włosów. I nieźle wkurzyć. Potem dostaję komentarze, że opis jest dla specjalistów albo totalnie niezrozumiały.

Właśnie dlatego postanowiłem, że napisze kilka słów o darmowym korzystaniu z Just4today.net . to fajny serwerek Usenetu do spróbowania jak można ściągać dane binarne.

Oczywiście w przypadku providerów takich jak Newshosting nie ma potrzeby komplikowania sobie życia, bo mamy wszystko w darmowym czytniku dołączonym do abonamentu – w dodatku z trybem preview.

No dobra ale nie będę skakał po tematach. Wróćmy do just4today. Jak nazwa wskazuje dostęp jest prosty i dane logowania są aktualne dobę (login i hasło). Potem ulęgają zmianie. Tak, tak „tylko dzisiaj” . Nazwa w sam raz. Dostajemy tylko 10 dni retencji danych binarnych. Tylko 2 równoczesne połączenia. Łączymy się na porcie 119 bez szyfrowania. Nazwa serwera to news.just4today.net. Nic skomplikowanego. Wpisujemy te dane w odpowiednie pola gdy konfigurujemy serwer i już możemy połączyć się z serwerem. Będziemy widzieli jak czytnik połączył się i zostaliśmy zautentykowani.

Kilka słów o czytniku. Osobiście GrabIt nigdy mi nie podpasował. Nie zapałałem do niego miłością. Jako, że to ma być darmowy czytnik, a chcemy ściągać binaria to ja bym wybrał na początek bardziej uniwersalny Alt.Binz albo Unzbin – ten tylko do binariów nadaje się.

Teraz pozostaje tylko wyszukać interesujący plik. Jak ma być za darmo to niech będzie za darmo. Możemy:

1.Skorzystać z zewnętrznej wyszukiwarki typu Binsearch.info ustawiając opcję „Maximum age of post” na 1 lub 2 tygodnie aby nie otrzymywać wyników, z których nie będziemy mogli skorzystać.
2.Wpisać interesująca frazę i otrzymamy wyniki wyszukiwania.
3.Zaznaczyć co nas interesuje w wynikach wyszukiwania i kliknąć na dole przycisk ” Create NZB” co pozwoli na ściągniecie pliku NZB i otwarcie go w czytniku.
4. W systemach Windows otwiera nam się okno „Otwieranie *****.nzb i wybieramy „Otwórz za pomocą” wybierając nasz czytnik z listy programów. Jeśli czytnik był połączony z serwerem od razu zacznie się ściągać. Jeśli dane znajdują się na serwerze.
5. Można też zapisać plik nzb na lokalnym dysku i w czytniku go otworzyć później.

Jak ktoś przejdzie ta żmudną drogę to zrozumie jak działają pliki NZB. I będzie mógł sobie otworzyć taki plik w notatniku systemowym. No ale to efekt uboczny. Bo najważniejsze jest ściągnięcie pliku binarnego czyli jakiegoś filmu, muzy albo czegoś podobnego.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Artykuły , , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Pażdziernikowy upust w NewsgroupDirect

Chcesz skorzystać z fajnej promocji na usenet w NewsgroupDirect? Masz jeszcze szanse kupić sobie pakiet 1000GB danych za 50$. Oznacza...

Close