Home > Aktualności, Serwisy NZB > Promocja w Newzbin

Promocja w Newzbin

Ostatnio napisałem kilka słów o wyszukiwarkach usenetowych, w których nie ma potrzeby rejestracji. Dzisiaj kilka słów o Newzbin2 czyli tak naprawdę o Newzbin, bo to jedno i to samo. Serwis przeżywał jakiś czas temu kłopoty stąd pewne perturbacje z nazwą, zamykanie i ponowne otwieranie serwisu. Wszystko przez uznanie serwisu za naruszający prawa autorskie. Opisywałem to w 2010 roku.

To Newzbin opracował format plików NZB, które umożliwiają lokalizację określonych zasobów na serwerach grup dyskusyjnych. Pliki NZB są plikami XML. Wystarczy otworzyć taki plik np. w Notatniku systemowym lub edytorze tekstów i obejrzeć go sobie. Mając taki plik mamy klucz do interesujących danych. Potrzebujemy jeszcze czytnika, który obsługuje pliki NZB i dostępu do jednego z połączonych ze sobą serwerów Usenetu.

Czym jest w takim razie Newzbin?
Na pewno nie jest serwerem grup dyskusyjnych. Nie jest również serwisem zawierającym warez czy umożliwiającym wgrywanie i sprzedaż plików. Jedyny rodzaj plików dostępnych dla zarejestrowanych użytkowników to pliki NZB. Newzbin indeksuje binaria w sieci serwerów Usenet. Newzbin jest tym dla binarnego Usenetu czym Google dla Internetu.

Newzbin wymaga rejestracji. Musimy wybrać sobie nick i podać adres email. Po rejestracji uzyskujemy podstawowy dostęp do serwisu – można korzystać z wyszukiwarki podzielonej na kategorie plików binarnych. Aby korzystać z pełnej funkcjonalności oferującej pobieranie plików NZB oraz dodatkowe funkcjonalności należy uiścić opłatę. Opłata jest liczona jako opłata tygodniowa. Wykupujemy interesującą nas ilość tygodni.

W 2010 roku, kiedy serwis został oskarżony o naruszanie praw autorskich Newzbin zaprzestał pobierania opłat aby po ustaniu zamieszania ponownie je przywrócić.
Jeśli chcemy mieć pełny dostęp do serwisu na prawach użytkownika Premium musimy niestety zapłacić. Cena wynosi 30 pensów brytyjskich/tydzień. Co roku Newzbin stara się ogłaszać promocje na konta Premium . W tym roku promocja trwa do 4 stycznia. Opłaty w promocji zmalały do 15 pensów/tydzień.

Typowo serwis proponuje kupno dostępu na 12 tygodni i proponuje opłatę £0.25 zawierającą darowiznę, co przekłada się na następujące składniki opłaty:
£2.30 – opłata zawiera £0.50 kosztów obsługi transakcji,
£1.20 – darowizna na rzecz serwisu,
Łącznie zapłacimy £3.50 (funty brytyjskie).

Kiedy zrezygnujemy z darowizny na rzecz serwisu otrzymamy opłatę £2.30 .

Można oczywiście uiścić opłatę na znacznie dłuższy termin. Przykładowo 40 tygodni korzystania z serwisu to opłata w wysokości £6.50 (funty brytyjskie).

Jak już napisałem należy się spieszyć. Od 4 stycznia opłaty wzrastają z £0.15 do £0.30/tydzień. Bezsprzecznie Newzbin.com jest uważany przez wielu za najlepszy serwis tego rodzaju nie tylko z powodów historycznych. Aktualna retencja tego serwisu to ok. 720 dni. Trzeba zaznaczyć, że serwis stosuje system zaproszeń, które mogą wysyłać tylko członkowie posiadający aktualnie konta Premium i będący zarejestrowanymi użytkownikami od co najmniej 8 miesięcy. Teraz mamy czas promocji i otwartej rejestracji.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Aktualności, Serwisy NZB , , , , ,

  1. stalkerama
    stycznia 14th, 2012 at 22:24 | #1

    Osobiście wole nzbmatrix.com , jest bardziej przejrzysty.

  1. Brak jeszcze trackbacków

Jak to było z dostępem do usenetu w 2011 roku

Zbliża się Nowy Rok i jak zwykle na wielu portalach i serwisach pojawiają się podsumowania roku 2011. Osobiście nie lubię...

Close