Home > Aktualności > Protest przeciwko SOPA. Reddit.com zostanie wyłączony 18 stycznia

Protest przeciwko SOPA. Reddit.com zostanie wyłączony 18 stycznia

stycznia 11th, 2012

redditInternet i Internauci to potęga i przekonała się o tym niejedna firma. Ostatnio dotknęło to GoDaddy na skutek poparcia dla SOPA ( Stop Online Piracy Act). Wiele firm jest świadomych szkód jakie może przynieść uchwalenie tego aktu. Wiele firm także zobowiązało się do wyłączenia swoich serwisów w proteście na dzień przed debata w Senacie USA. 23 stycznia został wyznaczony na datę wyłączenia i wtedy to mogą być niedostępne serwisy takie jak:

AOL, eBay, Facebook, Foursquare, Google, LinkedIn, Mozilla, PayPal, Twitter, Wikimedia Foundation, Yahoo, Zynga i wiele innych.

Wczoraj na swoim blogu Reddit obwieścił, że wyłącza serwis 18 stycznia w godzinach 8:00-20:00 czasu EST. Oznacza to wyłączenie w godzinach od 14:00 18 stycznia do 2:00 19 stycznia czasu warszawskiego. Reddit będzie wyświetlać przesłanie jak ustawodawstwo SOPA może służyć zamykaniu takich serwisów jak Reddit oraz podawać linki do zasobów, z których będzie można czerpać wiedzę na ten temat. Udostępniony zostanie także streaming z przesłuchań ekspertów, które będą odbywać się w tym czasie.

Wyłączenie Reddita na pewno nie spowoduje znaczących utrudnień dla użytkowników Internetu – poza użytkownikami Reddita oczywiście. Takie działanie jednak ma wielka rolę edukacyjną i może uświadomić wielu jak ważne konsekwencje niesie za sobą uchwalenie SOPA i czym może skończyć się cenzura Internetu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Aktualności , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Prawa autorskie i korporacje. Czego chcą Internauci?

Internet jest dla ludzi. Ludzie kochają wolność, otwarte dla wszystkich bazy muzyki, ebooków, filmów. Stąd taka popularność Usenetu, BitTorrent czy...

Close