Home > Aktualności > SOPA sparaliżuje Internet. Infografiki i film

SOPA sparaliżuje Internet. Infografiki i film

listopada 21st, 2011

sopa-website-blockedPisałem już o SOPA. I pisałem również o tym, że propozycja wprowadzenia tych uregulowań prawnych będzie miała wpływ na cały Internet. To nie jest tylko sprawa samych amerykanów. To odbije się na całej globalnej sieci i praktycznie wszystkich jej użytkownikach.

Aby unaocznić problem w kampanię przeciwko uchwaleniu SOPA (Stop Online Piracy Act) zaangażowały się tak duże firmy jak: Facebook, Twitter, Mozilla, Google, Yahoo, eBay, AOL, LinkedIn czy Zynga. To prawo umożliwia blokowanie określonych stron i jest postrzegane jako budowa ogromnego firewalla otaczającego USA.

To protestu wzywa także Matt Cutts – szef zespołu Google walczącego ze spamem. Opublikował nawet odpowiedni wpis na swoim blogu: mattcutts.com .

Jak ma działać SOPA i towarzyszące akty prawne dobrze obrazuje poniższa infografika:

sopa-infografika-1źródło: americancensorship.org

Natomiast jaki skutek będzie miało wdrożenie projektu ustawy w obecnej formie widać dokładnie na następującej infografice:

sopa-infografika-2źródło: americancensorship.org

Jak widać sprawa tych uregulowań prawnych nie niesie nic dobrego dla społeczności internetowej i może się fatalnie skończyć dla branży internetowej.

Polecam wszystkim zainteresowanych obejrzenie krótkiego filmu prezentującego problematykę i pokazującego zagrożenia płynące z proponowanej ustawy. Ciekaw jestem jakie jest wasze zdanie na ten temat i jak zapatrujecie się na propozycje forsowane przez amerykański senat.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Aktualności , , , ,

  1. groszek71
    listopada 21st, 2011 at 16:36 | #1

    Po takich ,,kwiatkach”to nie zdziwię się, jak Freenet,Tor będą w przyszłości najbardziej popularnymi narzędziami przy wymianie danych. Tylko czy o to wszystko chodzi, by penalizowac bez końca działania internautów? Cenzurowanie wyszukiwarek, to już
    paranoja dająca możliwość niesamowitych nadużyć. W ogóle, to nie do uwierzenia,że wprowadzić chcą takie rozwiązania rodem z najgorszych dyktatur w kraju… wolności i demokracji.Na znak protestu właściciele stron na całym świecie powinni oznaczyć swoje strony kirem, bo to będzie pogrzeb tego co do tej pory znaliśmy jako wolne medium.

  1. Brak jeszcze trackbacków

Stop Online Piracy Act. Właściciele praw autorskich stanowią swoje prawo

Już od dłuższego czasu zamierzałem zabrać się aby napisać kilka słów o SOPA. Co to jest i jakie konsekwencje za...

Close