Home > Artykuły > Usenet, Giganews

Usenet, Giganews

Usenet jest tajemniczym tworem dla młodszych użytkowników. W Polsce zrobiło się cicho o grupach dyskusyjnych kiedy na dobre pojawiły się fora dyskusyjne i dostęp przez WWW do treści. Tymczasem na zachodzie Usenet odrodził się i odnosi sukcesy. Skupia wielu użytkowników. Usenet ewoluował od wielkiego repozytorium danych tekstowych do ogromnego zbioru danych binarnych. Niewielu wie, że w sieci Usenet znajdziemy najnowsze filmy, pliki muzyczne i inne materiały. To wszystko możemy ściągać z bardzo dużą prędkością. Polecam do poczytania wcześniejsze wpisy o sieci Usenet.

Często nie wiemy jak korzystać z sieci Usenet. W tym celu zawsze potrzebujemy czytnik do Usenetu i serwer, do którego się łączymy. Często serwery są płatne i żeby uzyskać dostęp trzeba wykupić abonament. Ale zanim to zrobimy można sobie najpierw przetestować Usenet korzystając z okresu Trial. Potem pojawia się pytanie jak wyszukiwać filmy czy muzykę. Musimy użyć wyszukiwarki plików NZB. We wcześniejszych wpisach wiele rozpisywałem się o dostępnych wyszukiwarkach. Jeśli znaleźliśmy interesujące nas pliki to bardzo prosto ściągamy je za pomocą czytnika na nasz komputer. Bardzo często czytniki mają zintegrowane wyszukiwarki plików NZB. Niestety niektóre z nich są płatne.

Część czytelników pyta się co to jest Giganews. Giganews to bardzo znana firma utrzymująca serwery sieci Usenet i sprzedająca dostęp do sieci Usenet. Jest to właściwie cała grupa firm, której spółką matką jest Giganews. Firma powstała w Austin w Teksasie w USA i wytycza nowe kierunki rozwoju sieci Usenet.

Bardzo zachęcam do wypróbowania jak działa Usenet i co można w nim znaleźć. Na pewno pozytywnie zdziwicie się jak szybko można ściągać dane binarne z sieci Usenet. W sieci Usenet można znaleźć nawet stare bajki i filmy dla dzieci obok najnowszych produkcji z Hollywood.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Artykuły ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Chomikuj.pl udostępnił dane osobowe swoich użytkowników firmie Hapro Media

W Polsce bardzo popularny zrobił się serwis chomikuj.pl . Chomikuj.pl jest z założenia przestrzenią dyskową w sieci dla użytkownika. Użytkownicy...

Close