Home > Artykuły, How to > Usenet – jaki typ konta wybrać?

Usenet – jaki typ konta wybrać?

października 18th, 2009

Providerzy Usenetu oferują zwykle trzy typy kont:

1.Konto unlimited.
2.Konto z miesięcznym limitem danych.
3.Konto odnawialne ręcznie.
4.Konto blokowe.

Konto Unlimited nie wymaga tłumaczenia. Po prostu ściągasz tyle ile chcesz za stałą opłatą miesięczną. Najczęściej są to konta odnawiane co miesiąc automatycznie chyba, że zrezygnujemy z usługi.
Najbardziej konkurencyjne rozwiązania w tym segmencie to:
Newsdemon – 10$
Astraweb – 11$
Supernews – 11.99$

Supernews Newsgroups

Najwięcej problemów wśród użytkowników mogą wzbudzać pozostałe typy kont. Różnice jednak bardzo łatwo dostrzec.

Konto z miesięcznym limitem danych pozwala na comiesięczne ściąganie takich ilości danych aby nie przekraczały one limitu naszego konta. Są to najczęściej konta odnawiane automatycznie co miesiąc chyba, że zrezygnujemy z usługi. W wielu przypadkach po wykorzystaniu limitu nie trzeba czekać aż do początku następnego okresu abonamentowego tylko można od razu zacząć następny – taką i wiele innych możliwości oferuje Giganews. Często dla kont z najmniejszymi limitami a najczęściej dla kont 5GB providerzy znacznie ograniczają retencje danych. Przykładami takich kont są:
Giganews – konto 5GB/4.99$
Ngroups.NET – konto 5GB/5.99$
Newsdemon – konto 10GB/8.99$

Konto odnawialne ręcznie oferowane jest przez niewielu providerów. Przykładem jest tu Ngroups.net, który oferuje takie konta na 1,3 lub 6 miesięcy w wersji z limitem danych albo unlimited. Konta unlimited w tej ofercie jeśli zostaną opłacone na 3 bądź 6 miesięcy pozwalają na uzyskanie dodatkowych upustów.
Ngroups.NET – konto 5GB/3 miesiące/17.97$

Konta blokowe to konta, w ramach których kupujemy określoną ilość danych i mają one nieograniczony czas trwania. Kupujemy np. 25GB danych za kwotę 10$ w Astraweb i dopóki ten limit pozostanie niewykorzystany to konto jest aktywne a po wykorzystaniu limitu wygasa. Są to konta blokowe niewygasające. Niektórzy providerzy wprowadzają jednak limity i tak najczęściej takie konta wygasają po roku jeśli nawet nie wykorzystaliśmy naszego limitu danych.
Moim zdaniem należy wybierać konta niewygasające bez limitów nakładanych przez providerów np.
Astraweb – 180GB/25$
Ngroups.NET – 200GB/44$

Kiedy konta blokowe mogą być najlepszym wyborem?

Kiedy interesują nas głownie grupy tekstowe to zużycie limitów jest bardzo małe. Kupując konto blokowe niewygasające zapewniamy sobie dostęp do Usenetu przez długi czas.

Kiedy przewidujemy z dużą dokładnością wykorzystanie naszego konta na niskim poziomie. Konto 180 GB pozwoli nam na wykorzystanie 30GB miesięcznie przy założeniu, ze limit wykorzystamy w 6 miesięcy lub 15GB miesięcznie przy założeniu korzystania w czasie 1 roku.

Kiedy przewidujemy sporadyczne nieprzewidywalne wykorzystywanie konta na wysokim poziomie a znamy tylko szacowane zużycie za długi okres.

Kiedy jednak intensywnie korzystasz z Usenetu – ściągasz wiele filmów , muzyki, zdjęć a Usenet nie ma dla Ciebie tajemnic i pochłonął Cię całkowicie a nie lubisz ograniczeń to jedynym wyjściem jest konto unlimited.

W każdym z przypadków należy porównać ceny, retencje danych i dodatkowe możliwości jak np. szyfrowanie połączenia. Należy pamiętać też o sprawnym supporcie.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter

Artykuły, How to , , , , ,

 1. wolwo
  stycznia 5th, 2010 at 21:05 | #1

  czy wie ktoś w jaki sposób zamknąć konto w astra web? mam tam od jakiegoś czasu konto Unlimited DSL i ściaga mi z konta 15dolców miesiecznie… i nie mam pojęcia jak sie z tego wyklamkować. z góry dzięki za pomoc.

 2. Rafal Olszak
  stycznia 8th, 2010 at 09:24 | #2

  Aby anulować konto potrzebne jest przesłanie ticketu z numerem zamówienia oraz nazwę użytkownika. Po prostu wejdź na support i wybierz „Submit a Ticket”.
  Podaj nr zamówienia i swoja nazwę użytkownika i napisz, ze chcesz zrezygnować z usługi po angielsku oczywiście. Odpowiednia osoba w Astraweb anuluje Twoja subskrypcję i wyśle Ci potwierdzenie.

 1. Brak jeszcze trackbacków

Najbardziej popularne binarne grupy dyskusyjne

Usenet zaczyna dominować jako narzędzie do wymiany plików binarnych. Wykupując za niewielkie pieniądze abonament lub konto blokowe u wybranego providera...

Close