Home > VPN > VPN pilnie poszukiwany

VPN pilnie poszukiwany

sierpnia 26th, 2014

tunelvpnOd dłuższego czasu obserwuję zwiększone zainteresowanie rozwiązaniami VPN do zachowania anonimowości przy pobieraniu plików. Jak nietrudno się domyślić jest to efekt szeroko pojętej walki z piractwem. Mam tutaj na myśli głównie USA ale i w Polsce mamy spektakularne przypadki spraw przeciwko użytkownikom sieci torrent.

I to właściwie o użytkowników rozwiązań BitTorrent chodzi, choć nawet użytkownicy Usenetu dostrzegli w rozwiązaniach VPN same plusy. Ten trend został także podchwycony przez wielu providerów.

Represjonowanie internautów nie zmienia ich przyzwyczajeń. To prawda znana od dłuższego czasu jednak zawsze ktoś o niej zapomina. Represje sprawiają jedynie, że internauci szukają innego rozwiązania. I temu służy VPN. Można powiedzieć, że w USA nastąpił przeskok na VPN, który często jest płatny i do tego coraz częściej kupowany w pakiecie wraz z podstawową usługą.

Czy w takim razie rozwiązania VPN, które tak naprawdę miały służyć bezpieczeństwu wymiany informacji i budowie bezpiecznych sieci korporacyjnych mogą zostać zaliczone do rozwiązań promujących piractwo? To wątpliwe. Ale jak widać technologia może mieć różne oblicza. I może służyć każdemu. Jak mówią każdy powód jest dobry aby używać VPN.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

VPN , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Dostęp do usenetu przez przeglądarkę

Easynews to provider należący do jednej rodziny razem z Newshosting i Usenetserver. Każdy z wymienionych przeze mnie providerów oferuje dostęp...

Close