Home > Cloud > Nowy Dropbox Pro

Nowy Dropbox Pro

sierpnia 28th, 2014

dropboxprologoOd czasu do czasu piszę o rozwiązaniach w chmurze. Jednym z moich ulubieńców jest Dropbox, który nieustannie mnie zaskakuje swoimi zmianami. Zmiany, które nadchodzą to miedzy innymi zwiększenie pojemności do 1TB, co daje naprawdę ogromne możliwości i odsuwa być może w bliżej nieokreśloną przyszłość zakup NAS-a.

Co jeszcze przemawia za Dropboxem? Otóż wprowadza się możliwość zabezpieczania hasłem każdego z naszych plików. To dobre rozwiązanie ale na pewno nie dla każdego. Następnym ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzony harmonogram pobierania. Możemy po prostu określić w jakich dniach i godzinach możliwe jest pobieranie danych pod linkiem.

Gdybyśmy znaleźli się w nieokreślonej krytycznej sytuacji np. takiej gdzie gubimy urządzenie lub zostaje nam ukradzione to możemy zdalnie wymazać zsynchronizowane pliki.

No dobrze ale czy to mam za darmo zapytacie? Niestety nie. To jest Dropbox Pro za 9,99 Euro. Czy warto skorzystać z tej oferty? Musicie ocenić sami. Ja podchodzę do niej z ostrożnym optymizmem, bo Google Drive daje mi 1TB za 10$, a OneDrive jest jeszcze tańszy od wspomnianych rozwiązań i w dodatku z Office365 w pakiecie.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter

Cloud , , ,

 1. Rafal
  września 13th, 2014 at 17:19 | #1

  W artykule jest literówka powinno być OneDrive, nie One Driver. Poza tym mógłbyś opisać jak wygląda sytuacja usenetu(automatyzacja zgłoszeń DMCA) i stron z NZB, bo ostatnio jak sprawdzałem, zamknęli wszystkie i jestem ciekaw czy jakieś funkcjonują jeśli tak to jakie?

  Pozdrawiam

 2. Rafal Olszak
  września 13th, 2014 at 23:11 | #2

  Dzięki za zwrócenie uwagi. Staram się bardzo zwracać uwagę na literówki jednak od czasu do czasu pojawiają się. Jest sporo stron z NZB. Duża część z nich znika, następne się pojawiają. Sporo się skomercjalizowało i od czasu do czasu otwiera możliwość nowych rejestracji. Dzięki za zwrócenie uwagi na ten temat. Postaram się coś mam nadzieje ciekawego skrobnąć na ten temat.

 1. Brak jeszcze trackbacków

VPN pilnie poszukiwany

Od dłuższego czasu obserwuję zwiększone zainteresowanie rozwiązaniami VPN do zachowania anonimowości przy pobieraniu plików. Jak nietrudno się domyślić jest to...

Close