Home > Mobile > Podładuj smartfona na przystanku

Podładuj smartfona na przystanku

sierpnia 29th, 2014

ladowarka-usb-na-przystanku-wroclaw
Taki projekt wystartował we Wrocławiu. Specjalne stacje zamontowane zostały na wiatach przystankowych. Każda ma trzy wejścia. Prąd udostępnia jedna z wrocławskich firm energetycznych. Pasażerowie telefony mogą ładować za darmo do 15 września.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo używając telefonów komórkowych a szczególnie smartfonów nie tylko do telefonowania szybko wyczerpujemy baterię. W sytuacji awaryjnej mamy problem i nie możemy skorzystać z telefonu.

Czy czekając na autobus możemy naładować telefon. Raczej nie. Chodzi tutaj o awaryjne podładowanie czekając na autobus czy tramwaj. Być może także o naładowanie gdybyśmy sobie ucięli dłuższą pogawędkę z nieznajomą.

Czy takie rozwiązanie jest bezpieczne? Tak, pod warunkiem, że wiemy gdzie podłaczamy nasz telefon. Przy takim ładowaniu telefonu podłączonego do nieznanego portu usb możemy na przykład paść ofiarą kradzieży danych.

przystanek-ladowarka-wroclaw

Oto lista przystanków ze stacjami dokującymi:
1. Grabiszyńska/Zaporoska
2. Grabiszyńska/Klecińska
3. Kamienna/Łódzka
4. Kamienna/Ślężna
5. Krucza/Gajowicka
6. Lotnicza/Metalowców
7. Piastowska/Sienkiewicza
8. Pilczycka/Górnicza
9. Ślężna/Sanocka
10. Wróblewskiego/Kopernika
11. Zaporoska/Grabiszyńska

Wiemy, że stacje założyła firma Fortum znana we Wrocławiu z pomysłu ogrzewanych ławek. Niestety box z gniazdami USB nie jest oznaczony w sposób umożliwiający identyfikację i zaufanie dla takiego rozwiązania. Jedyną informacją jest oznaczenie na ścianie przystanku wyglądające jak reklama z hasłem: Dzielimy się energią. Łączymy Wrocławian. Doładuj się energią od Fortum. Można także sprawdzić czy lokalizacja zgadza się z lokalizacją na podanej wyżej liście.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Mobile , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Nowy Dropbox Pro

Od czasu do czasu piszę o rozwiązaniach w chmurze. Jednym z moich ulubieńców jest Dropbox, który nieustannie mnie zaskakuje swoimi...

Close