Home > Gry > Jak dzisiaj przebić się z nową grą. This War of Mine

Jak dzisiaj przebić się z nową grą. This War of Mine

listopada 24th, 2014

this-war-of-mine

Patrząc na szybujące kursy akcji polskich producentów gier na rynku NewConnect zaczynam zastanawiać się czy aby na pewno to Polska właśnie. Przecież to dziedzina wymagająca ogromnej wiedzy ale przede wszystkim kreatywności. Co więcej na pewnym poziomie bez odpowiednio wysokiego kapitału takie gry nie powstają.

Jednak to możliwe w Polsce, bo jak pokazuje przykład 11 Bit Studios i gry This World of Mine liczy się przede wszystkim pomysł. Pod względem nakładów na produkcję grze bardzo daleko do produkcji wielkobudżetowych, bo szacowane koszty to jakieś 300 000-600 000 $ co jest wartością niewielką. Co ważne tytuł pokazał, że najważniejszy jest unikalny pomysł. A jeśli ten pomysł trafi w odpowiedni czas wtedy ma szanse przebić w statystykach sprzedaży nawet największe produkcje takie jak Call of Duty czy Counter-Strike. A z takimi wynikami mamy do czynienia w dystrybucji cyfrowej na platformie Steam.

steam-top-sellers

Pomysł na grę jest prosty ale do tej pory nikt go nie zrealizował. Otóż nie jest to strzelanka jakich wiele. W grze wcielamy się w cywili i staramy się przetrwać w oblężonym mieście. Mamy do czynienia ze snajperami, poszukujemy sposobów na przetrwanie. Żyjemy na krawędzi życia i śmierci. To szczególnie aktualne jest teraz kiedy obserwujemy konflikt na Ukrainie, mimo tego, że gra odwołuje się do konfliktu bałkańskiego.

Jak sprawić aby niszowa produkcja została dostrzeżona? Trzeba znać rynek. Nie można walczyć z przyzwyczajeniami internautów. Trzeba je wykorzystać. Dlatego też gdy gra pojawiła się na The Pirate Bay przedstawiciele 11Bit Studios wyrazili radość z popularności tytułu i rozdali kody na platformę STEAM. Oczywiście zaowocowało to zwiększeniem popularności i prawdopodobnie sprzedaży na platformie STEAM, na której gra jest w gronie bestsellerów od ponad tygodnia okupując miejsca 2-5 pod względem wielkości sprzedaży.
Popularność gry została dostrzeżona również przez Washington Post czy The Guardian. Została dostrzeżona jej wyjątkowość. Tak więc pozostaje pogratulować twórcom gry i życzyć przyszłych sukcesów.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Gry , , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Podładuj smartfona na przystanku

Taki projekt wystartował we Wrocławiu. Specjalne stacje zamontowane zostały na wiatach przystankowych. Każda ma trzy wejścia. Prąd udostępnia jedna z...

Close