Home > Filesharing > Wrzuta chce powalczyć z YouTube swoim programem partnerskim

Wrzuta chce powalczyć z YouTube swoim programem partnerskim

sierpień 22nd, 2012

wrzuta
Wrzuta.pl służy do dzielenia się ze znajomymi swoimi plikami multimedialnymi. Wrzuta to serwis z fotkami, filmami i muzyką. Wrzuta działa bardzo podobnie do YouTube’a i na polskim rynku jest moim zdaniem niekwestionowanym liderem pomijając giganta Google.

Na stronie Wrzuty po prawej stronie pojawił się baner programu partnerskiego adresowanego do osób, które produkują materiały audio i wideo. Oczywiście jest to sposób na monetyzację ruchu na swoich produkcjach i na tym wszystkim, co się wrzuca na Wrzutę i jest chętnie oglądane. Po prostu część przychodów z reklam emitowanych przed materiałami partnera trafia na jego konto.

No dobrze ale czy dotyczy to wszystkich materiałów? Otóż nie. Dotyczy to tylko materiałów, do których mamy prawa autorskie. Trzeba również prowadzić działalność gospodarczą.
Mimo oczywistych korzyści dla Partnerów i przede wszystkim dla serwisu w związku z automatycznym odrzuceniem możliwości uczestnictwa osób fizycznych w tym Programie Partnerskim nie wróżę mu sukcesu.

Gdyby wykorzystać potencjał wielu osób bez założonej działalności gospodarczej Wrzuta mogłaby powalczyć na polskim rynku z YouTube. W obecnej formie nie wróżę serwisowi sukcesu na tym polu chociaż bezsprzecznie to krok w dobrym kierunku.

A korzyści mogą być naprawdę spore. Ciekawe jest zastosowanie progresywności czyli im większym zainteresowaniem cieszą się pliki tym więcej na tym można zarobić. Ciekaw jestem wysokości stawek i porównania z YouTube na tym polu. Mimo wspomnianych obostrzeń to ciekawa alternatywa dla wielkiego YouTube’a na naszym rynku.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Filesharing , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Torrenty nie są bezpieczne. ScanEye wie co pobierałeś

W grudniu zeszłego roku pisałem o możliwości sprawdzenia czy z danego adresu IP pobierano coś z torrentów. Strona YouHaveDownloaded.com wniosła...

Close