Home > Google > Lista polskich serwisów na cenzurowanym według Google

Lista polskich serwisów na cenzurowanym według Google

sierpień 29th, 2012

flagaPisałem już o tym, że Google obniża pozycje stron naruszających prawa autorskie. Cały czas zadziwia mnie niezwykła korelacja zmian w ilości zgłoszeń DMCA, które są podstawą do obniżenia pozycji konkretnej strony dla algorytmu Google. W artykule Jak sprawdzić które strony zgłoszono Google jako łamiące prawa autorskie? pokazałem to dokładnie na jednym z wykresów. Ta korelacja moim zdaniem to nie tylko wynik intensywniejszych działań ze strony obrońców praw autorskich ale wyraźny sygnał, że nastapiło porozumienie na linii Google – wydawcy. I porozumienie to nastąpiło odpowiednio wcześniej. Wygląda to tak jakby już kilka miesięcy przed wprowadzeniem zmian w algorytmach Google prowadzony był konstruktywny dialog miedzy Google a organizacjami broniącymi praw autorskich. I wtedy musiały nastąpić odpowiednie uzgodnienia.

Tyle tytułem wstępu ale zastanówmy się na które z polskich serwisów takie działania Google mogą mieć wpływ. Oczywiście od razu można strzelać. Tak, serwisy z torrentami, wszelkiego rodzaju hostingi plików, wyszukiwarki udostępniające linki do materiałów chronionych prawami autorskimi etc. Wszystkie serwisy, co do których mieliśmy wystosowane zgłoszenia DMCA do Google. Jak to sprawdzić? Napisałem w drugim wspomnianym artykule na początku tego wpisu.

Żeby nie być gołosłownym wypisałem sobie przykładowe polskie serwisy znajdujące się w bazie zgłoszeń „Copyright Removal Requests” Google. Nie są to tylko i wyłącznie serwisy torrent. Jak się dobrze przyjrzycie znajduje się tam również spore forum internetowe. Oto częściowa lista polskich serwisów znajdujących się w bazie Google:

filestube.com
hellshare.pl
exsite.pl
rapidhack.pl
torenty-polskie.pl
bitstrefa.net
bitnova.info
helltorrents.com
torrenty.org
sparta24.pl
legalsite.pl
polskie-torrenty.pl
tnttorrent.info
torrentcity.pl
torentos.pl
torrentownia.org
socialtorrent.net
goldentorrent.pl
bitspider.info
best-torrents.net
extnt.pl
e-torrent.pl
peb.pl
djoles.pl
twojanuta.pl

Ta lista świadczy o tym, że polski internet jest również przeszukiwany przez właścicieli praw autorskich, wydawców, organizacje zrzeszające twórców bądź ich przedstawicieli. Jeśli macie jakieś uwagi albo sugestie wpisujcie swoje komentarze. Będziemy uzupełniać listę jeśli zajdzie taka potrzeba.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter

Google , , ,

 1. Rafal
  sierpień 29th, 2012 at 09:55 | #1

  Biorą się tylko za warezy i torrenty. Usenet’u nie ruszyli.

 2. Nimrod25
  sierpień 30th, 2012 at 18:54 | #2

  Dzięki za namiary. Z trzy czwarte tego nie znałem. Organizacje ochrony praw autorskich… DOBRA ROBOTA!!!

  ;)

 3. Rafal Olszak
  sierpień 30th, 2012 at 22:17 | #3

  Można powiedzieć, że baza Google’a ułatwia korzystanie z zasobów Internetu ;)

 4. Rafal Olszak
  sierpień 30th, 2012 at 22:22 | #4

  A co to jest usenet? ;)

 1. Brak jeszcze trackbacków

Wrzuta chce powalczyć z YouTube swoim programem partnerskim

Wrzuta.pl służy do dzielenia się ze znajomymi swoimi plikami multimedialnymi. Wrzuta to serwis z fotkami, filmami i muzyką. Wrzuta działa...

Close