Home > Filesharing > Filesonic – to już koniec?

Filesonic – to już koniec?

sierpnia 31st, 2012

filesonicZnany wszystkim lub prawie wszystkim Filesonic po sprawie z MegaUpload zmienił swój profil działalności. Wyłączono program partnerski dzięki któremu można było zarabiać na pobieranych plikach. Wyłączono możliwość udostępniania plików innym użytkownikom. Można domyśleć się jak to mogło wpłynąć na popularność tego serwisu. Po prostu stracił wszystkie swoje atuty, bo były one bezpośrednio powiązane z plikami, na których zarabiali uploaderzy. A wiadomo, co cieszyło się największą popularnością i w konsekwencji największą liczba pobrań.

Upadek Filesonica widać po spadającym ruchu na serwisie:

filesonic-traffic-rank

Aktualnie serwis nie działa pod domeną Filesonic.com. Inne domeny serwisu – te z innymi końcówkami takie jak Filesonic.net czy Filesonic.pl pokazują błąd:

filesonic-error

Wygląda na to, że to koniec serwisu Filesonic, który umierał powoli aż jego działalność utraciła jakikolwiek sens. Podobny trend widać w przypadku Fileserve, który wyłączył program lojalnościowy pozwalający udostępniającym zarabiać na downloadzie. Ponadto Fileserve zablokował płatne konta użytkownikom, którzy udostępniali pirackie pliki.

Firmy prowadzące bardzo podobne serwisy takie jak Rapidshare czy MediaFire nie poniosły aż tak wielkich strat. Jak widać nadchodzi koniec pewnej epoki. Epoki niczym nie skrępowanej wolności w Internecie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Filesharing , ,

  1. dgdfgdf
    września 2nd, 2012 at 01:05 | #1

    Eh…

  1. Brak jeszcze trackbacków

Lista polskich serwisów na cenzurowanym według Google

Pisałem już o tym, że Google obniża pozycje stron naruszających prawa autorskie. Cały czas zadziwia mnie niezwykła korelacja zmian w...

Close