Home > Aktualności > Atak DDoS na Usenet.nl

Atak DDoS na Usenet.nl

usenet-nl-website

Wielu użytkowników w dniu wczorajszym nie mogło zapoznać się z ofertą Usenet.nl . Osobiście próbowałem kilkakrotnie wbić się na ich stronę aby sprawdzić szczegóły ich oferty. Niestety serwis był uporczywie niedostępny. Dzisiaj już nie próbowałem, bo jakoś potrzeba minęła. Problemy techniczne pomyślałem. Ale byłem mocno zdziwiony.

Dzisiaj dowiedziałem się, że cały ten problem wynikł z ataku DDoS, który został przeprowadzony na stronę domową serwisu grup dyskusyjnych jakim jest Usenet.nl . Firma Usenet.nl w związku z zaistniałymi problemami poinformowała swoich klientów i przeprosiła za tą niedogodność:

Due to a largescale DDoS attack on the product website of Usenet.nl the service was not available yesterday, 23rd (c. 1 – 10 pm CET) and 24th (3 – 10 am CET) of June 2011.

We would like to apologize for any inconvenience this interruption of service may have caused. However, due to the quick fix by Usenet.nl we are confident that interruptions of service caused by external influences are solved quickly and will be best prevented.

Ataki DDoS jak wielu z was wie mogą skutecznie unieruchomić każdy serwis. Tym bardziej jeśli mają skoordynowany charakter i prowadzone są z ogromnej ilości tzw. zombie. Do ataku jak wspomniałem służą zombie czyli komputery, nad którymi przejęto kontrolę przy użyciu specjalnego oprogramowania (różnego rodzaju tzw. boty i trojany). Na dany sygnał komputery zaczynają jednocześnie atakować system ofiary, zasypując go fałszywymi próbami skorzystania z usług, jakie oferuje.

Na dzisiaj serwis działa już bez problemów i można skorzystać z oferty Usenet.nl rejestrując się na ich stronie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Aktualności , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

50 procent zniżki przez 3 miesiące na konto Diamond w Giganews

Dzisiaj kończy się szkoła i tak naprawdę zaczynają się wakacje. W Giganews wakacje również obwieszczono za pomocą promocji na konto...

Close