Home > Artykuły > Avast uniemożliwia korzystanie z sieci Usenet

Avast uniemożliwia korzystanie z sieci Usenet

avastWielu z nas korzysta z sieci Usenet. Czasem pojawiają się dziwne problemy. Instalujemy nowy czytnik grup dyskusyjnych albo zmieniamy konfigurację komputera i okazuje się, że nie możemy się połączyć z siecią Usenet. Często jest to wynikiem naszego rozkojarzenia, a często efektem działań producentów oprogramowania, którzy chcą myśleć za użytkownika.

Przykładem takiego działania są systemy antywirusowe posiadające osłony w czasie rzeczywistym. Często w takiej osłonie jest zintegrowana osłona poczty elektronicznej. A kiedy wejdziemy w ustawienia osłony poczty okazuje się, że w ustawieniach zaawansowanych mamy ustawione domyślnie skanowanie wiadomości z grup dyskusyjnych NNTP !!!

Jeśli ktoś ma problem z łączeniem się z serwerem grup dyskusyjnych lub połączenie jest nawiązywane ale zwalnia aż do wysycenia i zostaje zerwane proszę zwrócić uwagę na ustawienia programu antywirusowego. Bardzo popularnym programem wśród użytkowników komputerów jest Avast. Właśnie Avast należy do programów, które starają się myśleć za użytkownika i domyślnie mają zaznaczoną opcję skanowania komunikacji z grupami dyskusyjnymi czyli siecią Usenet. Należy na to zwracać uwagę.

Wielu użytkowników ma problemy, szukają rozwiązań na forach dyskusyjnych i korzystając z wyszukiwarek. Ja też do pewnego czasu nie miałem z tym problemu dopóki nie zacząłem stosować Avasta. Okazało się, że odpowiedzialny jest właśnie Avast. Nieważne z jakiego czytnika korzystałem miałem podobne objawy jakby padały mi kolejne połączenia równolegle i wszystko wymagało ponownego połączenia i z powrotem. Po prostu nie dało się pracować. Wyłączyłem skaner pakietów nntp i już jest ok.

Zawsze najnowsza wersja Avasta do pobrania z tej strony: http://www.programosy.pl/program,avast-home.html. Warto wspomnieć, że na Programosy.pl programy pobierane są bezpośrednio, bez żadnych śmieciowych asystentów pobierania.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Artykuły , , , ,

  1. Pająk Krzyżak
    listopada 17th, 2011 at 11:33 | #1

    Ja tam nie mam z Avastem problemu, włączona najczulsza ochrona…
    Wprawdzie wyłączam go przy ciągnięciu newsów, ale z zupełnie innego powodu – program buforuje pobierane posty i wskaźnik prędkości w programie pokazuje dzikie wartości. A ja lubię mieć pokazaną prawdziwą prędkość. Avast nie powodował u mnie większych kłopotów… może dlatego, że mam bardzo szybkie łącze? (UPC Fiber power 150)

  1. Brak jeszcze trackbacków

Koniec z fikcją ulgi na Internet

No wreszcie dobry kierunek zmian i skończenie z fikcją, która utrudnia życie nam normalnym ludziom. Tyle się mówi o szybkim...

Close