Home > BitTorrent > BTjunkie dobrowolnie zamyka serwis

BTjunkie dobrowolnie zamyka serwis

koniec-btjunkie
Co to się dzieje? BTjunkie zamyka się dobrowolnie!
Na stronie serwisu widnieje komunikat:

This is the end of the line my friends. The decision does not come easy, but we’ve decided to voluntarily shut down. We’ve been fighting for years for your right to communicate, but it’s time to move on. It’s been an experience of a lifetime, we wish you all the best!

Dla przypomnienia BTjunkie został powołany do życia w czerwcu 2005. To zaawansowana wyszukiwarka plików torrent zbierająca dane z innych stron torrentowych. BTjunkie w bazie zawierał prawie 4 mln aktywnych torrentów. Codziennie przybywało ok. 4 200 torrentów. Według danych, którymi dysponuję BTjunkie był 5 najbardziej popularnym serwisem indeksującym pliki torrent w 2011 roku.

Niewątpliwie sprawy MegaUpload i The Pirate Bay odegrały znaczącą rolę w zamknięciu serwisu. Jak widać lawina zmian nie zwalnia i należy spodziewać się kolejnych podobnych przypadków. W tym kontekście Usenet wydaje się naturalną przystanią dla tych, którzy dość mają już nerwów związanych z całą ta sytuacją.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter

BitTorrent , , ,

 1. LordKowal
  lutego 7th, 2012 at 20:10 | #1

  Wyglada na to, ze cos sie dzieje w swiecie i zachaczylo tez o Usenet. Komunikat takiej tresci znalazlem na jednym z portali :

  Two of the biggest Usenet Providers and Resellers are working Hand in Hand with Anti-Piracy organisations. Those two are Giganews and Highwinds.
  If you are a subscriber of one of the followings, it means you’re contributing at the censorship of Usenet.
  Here’s the most populars: Giganews, Newshosting, Powerusenet, usenet.net, supernews, easynews, usenetserver, newsdemon…
  A full list is available in the forum thread.

  Jako posiadacz konta z Newsdeamona moge potwierdzic, ze przez ostatnie 2 dni mam bardzo duza ilosc nidokonczonych plikow.
  Hmm ?!

 2. Rafal Olszak
  lutego 7th, 2012 at 22:57 | #2

  @LordKowal
  Sprawa ciągnie się już jakiś czas. Wiem, że Giganews (także Supernews, Power Usenet, Usenet.net i jeszcze mam 1 firmę mniejszą na oku, która jest resellerem Giganews) na pewno pracuje mocno nad nowym spozycjonowaniem swojej oferty rynkowej. Nie łudźmy się – dla nich to ciężki czas, bo nastąpiła znaczna zmiana otoczenia rynkowego. I już dawno część internautów rezygnowała z Giganews ze względu na ceny to raz, a dwa ze względu na ich gorliwość w działaniach, o których piszesz.
  Co do Highwinds (Newshosting, Usenetserver, Easynews, Newsdemon) to nie mam pewności.
  W każdym razie sporo osób przeszło wtedy do Astraweb ze względu na to, ze np. pewne materiały usunięte z serwerów Giganews i resellerów na Astraweb leżały sobie spokojnie.

 1. Brak jeszcze trackbacków

The Pirate Bay zmienia domenę z .org na szwedzką .se

Jak sami wiecie sporo ostatnio dzieje się w Internecie w związku z serwisami wymiany plików. Zajęcie MegaUpload i aresztowanie twórcy...

Close