Home > Artykuły > Czy warto testować konto Usenet z limitem 1GB?

Czy warto testować konto Usenet z limitem 1GB?

października 4th, 2011

1gb-trialWiele firm oferuje konta dające możliwość ściągania plików z sieci Usenet. Oczywiście można tez pisać posty i czytać poszczególne grupy dyskusyjne, a jest ich znacznie ponad 100 tysięcy.

Wiele z tych firm oferuje darmowy Trial do swoich kont. Mamy wtedy możliwość przetestowania działania konta. Sprawdzenia jak działa z oferowanym do konta czytnikiem albo z naszym preferowanym programem do grup dyskusyjnych. To jest naprawdę fajne, bo wiemy z czym będziemy mieć do czynienia i oswajamy usługę jeśli jest dla nas nowa. Poza tym można zapoznać się z nowinkami technicznymi i dodatkowym oprogramowaniem.

No dobrze. Same plusy. Warto korzystać z Triala. Ale część firm oferuje tylko 1GB limitu. Czy to wystarczy?

Po pierwsze spójrzmy na firmy, które oferują tak niskie limity. Jedna z niewielu takich firm jest Pobieraczek. Szanowane, duże firmy z USA czy niektóre firmy europejskie jeśli już oferują okresy testowe to oferują limity o wielkości minimum 10GB. Limit w wysokości 10GB wystarczy na ściągnięcie wielu plików muzycznych i kilku filmów – oczywiście zależy to od wielkości plików. W każdym razie mamy więcej niż dwie pełne płyty DVD o pojemności 4,7GB. To już coś i naprawdę wystarcza na podstawowe testy. Jeśli uzyskamy coś więcej niż te 10GB to nasze i warto z tego przywileju korzystać. Taką fajną ofertę ma Newshosting, który oferuje Trial 30GB/14 dni. Moim zdaniem to fajna oferta i daje wiele możliwości.

Właściwie widać, ze wartość 1GB jest wartością niewystarczającą. Przy tak ustawionej wartości limitu na Triala nie można dobrze przetestować konta. Można się tylko połączyć z serwerem i ściągnąć kilka lub kilkanaście niewielkich plików. Takie konto może być przydatne jedynie do wykorzystania w czytaniu i pisaniu na tekstowych grupach dyskusyjnych ale chyba nie o to chodzi. Właściwie można zaryzykować twierdzenie, ze spróbujemy i gdy nie zobaczymy wymiernych korzyści porzucimy zapewne nasze konto licząc na to, że samo wygaśnie. I tutaj właściwie można przejść do zupełnie innej kwestii, która nurtuje wielu przypadkowych klientów wspomnianego Pobieraczka. Ale to już temat na inny wpis.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Artykuły , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Czy BREIN zabije Usenet?

BREIN to holenderska fundacja, która łączy twórców, artystów, wydawców, producentów i dystrybutorów muzyki, filmów, gier, programów interaktywnych i książek w...

Close