Home > Programy > Czytnik usenet dla użytkownika komputera firmy Apple

Czytnik usenet dla użytkownika komputera firmy Apple

października 19th, 2012

apple-mac-miniKażdy użytkownik Usenetu zetknął się z czytnikiem grup dyskusyjnych. Wiadomo również, że użytkownicy systemów operacyjnych Microsoftu są tutaj na wygranej pozycji. Jeśli poszukamy głębiej okazuje się, że także użytkownicy sprzętu z systemami OS X czy Linux nie są na straconej pozycji. No ale dzisiaj będzie tylko o użytkownikach systemów spod znaku nadgryzionego jabłka.

Czytnikami, które można polecić na OS X są: Unison 2, Binreader, SABnzbd, Newshosting, NZBVortex i NZB Drop.

Każdy z nich jest inny. Za Unisona 2 trzeba zapłacić 29 $. Za NZB Drop trzeba dać też 29 $. Z czytnika Newshosting skorzystamy tylko z kontem wykupionym u providera o tej samej nazwie. Z Binreadera i SABnzbd skorzystamy za darmo. A czytnik NZBVortex? Też niestety jest płatny. Kosztuje 20 $. Czasem można załapać się na promocje.

Unison 2 jest czytnikiem uniwersalnym i umożliwia także pobieranie nagłówków i czytanie grup tekstowych. Każdy kto chce się skupić na pobieraniu plików binarnych dzięki obsłudze plików NZB powinien zwrócić uwagę na pozostałe czytniki, w tym szczególnie na te darmowe. Bardzo ważną rzeczą przy wyborze wydaje się tutaj możliwość podglądu plików wideo w czasie pobierania lub przed pobraniem aby sprawdzić czy to rzeczywiście plik, o który nam chodzi. Taką możliwość mamy w czytnikach takich jak Newshosting czy Binreader.

Potencjalny użytkownik może mieć wiele rozterek. Wybieramy płatny czytnik i musimy dokupić sobie konto Usenet. Płacimy za obie rzeczy. Może wiec wybierzemy konto Usenet w Newshosting i za darmo dostaniemy czytnik z trybem preview? A może wybierzemy konto Usenet i darmowy czytnik taki jak Binreader albo SABnzbd? Albo aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę wykupmy sobie konto w Easynews i mamy całą obsługę Usenetu w naszej ulubionej przeglądarce?

Co wybierzesz użytkowniku urządzeń firmy Apple? Z jakich rozwiązań korzystacie drodzy czytelnicy?

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Programy , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Pozew zbiorowy przeciw Pobieraczkowi nie rozwiązuje problemu

Wczoraj Gazeta Wyborcza w swoim artykule Będzie zbiorowy pozew przeciwko Pobieraczkowi.pl poinformowała, że Sąd Okręgowy w Gdańsku zgodził sie na...

Close