Home > Aktualności, Dostawcy Usenetu > Drużyna Giganews

Drużyna Giganews

supernews Giganews znacząco zwiększył czas retencji w swoich firmach zależnych.
Power Usenet oferuje teraz czas retencji danych binarnych 400 dni.
Usenet.net oferuje również 500 dni czasu retencji.
Supernews, który posiada jedna stałą stawkę dla swojego planu unlimited oferuje teraz aż 400 dni czasu retencji.
Do tego należy zaznaczyć, ze spółka matka a wiec Giganews oferuje już 589 dni czasu retencji danych binarnych. Tak więc jeśli opublikowaliśmy jakieś nagranie na grupach dyskusyjnych ponad półtora roku temu to ono nadal jest dostępne jeśli korzystamy z serwisu Giganews. W momencie publikacji tego wpisu na stronach Power Usenet i Usenet.net jeszcze nie ma informacji o zmianach. Na stronie Supernews informacja już się pojawiła.
Ciekaw jestem jaki będzie następny krok największych dostawców Usenetu. Czy zwiększanie czasu retencji wystarczy? Myślę, że nie. Sam Giganews widzi zapewne, że trzeba poszerzyć swoja ofertę i angażuje się mocno w projekt VyprVPN GoldenFrog. Usenet jest bardzo szeroki i obszar , który obejmuje coraz bardziej się poszerza wraz z rozwojem techniki. Wkrótce jednak i on zacznie nas ograniczać.
Co wy o tym sądzicie?

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter

Aktualności, Dostawcy Usenetu , , , , ,

 1. Torrentman
  marca 24th, 2010 at 10:47 | #1

  W końcu postanowiłem spróbować jak usenet funkcjonuje. Prawdę mówiąc jest znacznie lepiej niż było kiedy bawiłem się torrentami. Jednego nie mogę zrozumieć. Jest dużo ofert na dostęp do usenetu a ludzie płacą sporo za dostęp do grup dyskusyjnych u innych providerów. Zapisałem się do Supernews, bo maja fajna cenę a nie trzeba płacić ze dwa razy więcej jak jest w Giganews na przykład. Dlaczego ludzie płacą więcej za coś co mogą mieć w fajnej cenie za 11.99$ i to w dodatku płatne przez Paypal?

 2. Rafal Olszak
  marca 24th, 2010 at 11:19 | #2

  Witaj. Po pierwsze jeśli intensywnie używasz Usenetu do ściągania dużych plików, filmów w dobrej jakości etc. to dobrze wybrałeś. W innym przypadku polecałbym konto blokowe , które nie wygasa do czasu kiedy wykorzystasz cala dostępną pule danych. Tak jest np. w Astraweb. Konto blokowe potrafi bardzo wkurzyć kiedy ściągasz pliki binarne i po wszystkim okazuje się, że film jest zabezpieczony hasłem albo plik jest uszkodzony i nie można go naprawić. Wtedy można się zdenerwować, bo transfer już wykorzystałeś po części.
  Co do wyboru konta to tak naprawdę wiele czynników odgrywa role: jakość, lokalizacja serwerów a co za tym idzie maksymalna szybkość połączenia do wykorzystania, pomoc techniczna, kompletność danych, ilość równoczesnych połączeń, szyfrowanie transmisji, czas retencji, dodatkowe oprogramowanie.
  W przypadku dwóch bardzo porównywalnych ofert o decyzji decydują osobiste preferencje czy opinie innych o danej firmie. Po jakimś czasie użytkowania już sam będziesz wiedział co Ci jest potrzebne a z czego możesz zrezygnować i czy dany provider jest ok czy należałoby go zmienić.

 1. Brak jeszcze trackbacków

VyprVPN i Giganews

Giganews ogłosił, że oprogramowanie VPN firmy Golden Frog wyszło z fazy testowej i zostanie dołączone do konta typu Diamond na...

Close