Home > Aktualności, Dostawcy Usenetu > Firmy przyzwalają na współdzielenie kont w sieci Usenet?

Firmy przyzwalają na współdzielenie kont w sieci Usenet?

października 20th, 2010

downloadKiedyś zastanawiałem się nad rozwiązaniem współdzielenia konta. Chodziło mi o to, żeby 2 lub większa ilość użytkowników mogła korzystać z jednego konta dostępowego do sieci Usenet.

Praktycznie wszystkie firmy wprowadzają ograniczenia i można korzystać z połączenia z jednego adresu IP w jednym czasie. Konta są przeznaczone do prywatnego użytku. Nie można współdzielić kont. Takie jest oficjalne podejście wielu firm.

Jednak część użytkowników stale sprawdza jakie są możliwości pracy na współdzielonym koncie. Właśnie w ten sposób niektórzy użytkownicy korzystają z kont w Ngroups.net . Odbywa się to oczywiście nieoficjalnie. Nie sprawdzałem takiego rozwiązania i nie namawiam do niego, gdyż ceny w wielu firmach spadły już do naprawdę niskiego poziomu.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter

Aktualności, Dostawcy Usenetu , , , ,

 1. M&R
  marca 4th, 2011 at 19:11 | #1

  A jak jest z Usenet.net?

 2. Rafal Olszak
  marca 4th, 2011 at 20:52 | #2

  No niestety konta, dzięki którym uzyskuje się dostęp do sieci Usenet i danych znajdujących się na serwerach są indywidualne. A to znaczy, że jakiekolwiek współdzielenie jest pogwałceniem zapisów regulaminowych i jeżeli coś takiego zostanie stwierdzone mogą zamknąć konto. Z tego co pamiętam to tylko XS News jasno sygnalizuje, że pozwala na współdzielenie kont.
  Niestety Usenet.net nie pozwala na takie działanie. Zapis w regulaminie mówi jasno:

  Usenet.net accounts are for individual use only. Any non-individual use, or any use that is indistinguishable from non-individual use, is prohibited. For example, the following uses are prohibited:

  * Sharing a login between people
  * Simultaneous logins from multiple IP addresses
  * Connecting from a proxy of any kind
  * Using DNEWS, NetCache, or any other multi-access caching system
  * Excessive download volume

  Tak więc zabawy z udostępnianiem loginu i hasła innym osobom czy równoległe logowanie z wielu adresów IP albo połączenia z serwerów proxy są zabronione. Usenet nie jest dla wszystkich.

 1. Brak jeszcze trackbacków

Ngroups.Net dodaje dysk sieciowy online bez limitu

Ngroups.Net zaskoczył mnie ostatnio. Myślę, że zaskoczył cały rynek swoja ofertą. Skokowo zwiększył retencję danych binarnych binarnych z 650 dni...

Close