Home > Aktualności > Jimmy Wales ogłasza wyłączenie Wikipedii 18 stycznia w proteście przeciw SOPA

Jimmy Wales ogłasza wyłączenie Wikipedii 18 stycznia w proteście przeciw SOPA

stycznia 16th, 2012

wikipedia-blackoutPomyślałem sobie dzisiaj, że żyję w ciekawych czasach. Kiedyś w Polsce walczyło się o wolność, a teraz ta walka odbywa się w Internecie i jest to ta sama walka o wolność tylko, że walka toczy się z korporacjami, które na sztandarach niosą hasła o łamaniu prawa. Może trochę przesadziłem i wielu z czytelników za porównanie mnie skarci ale w walce o wolność przenieśliśmy się na inny, może mniej namacalny poziom.

Myślę, że nikt nie jest tego tak świadom jak Internauci, a już na pewno założyciel Wikipedii Jimmy Wales, który dosłownie kilka godzin temu ogłosił na Twitterze, że angielska wersja językowa Wikipedii w proteście przeciw SOPA będzie wyłączona przez 24 godziny licząc od północy w środę 18 stycznia czasu waszyngtońskiego. Nie jest do tej pory pewna sprawa jak będzie wyglądała strona powitalna ale podobno na wersji niemieckojęzycznej będzie wyświetlany baner wspierający protest. Skądinąd banery zaproponowane na tą okazje są bardzo profesjonalnie wykonane.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Aktualności , , ,

Biały Dom odrzuca główne postanowienia SOPA. USA globalnym policjantem

Administracja Prezydenta USA odpowiedziała wczoraj na swoim blogu na dwie petycje dotyczące SOPA i piractwa internetowego. W stanowisku Białego Domu...

Close