Home > Aktualności, Artykuły > Newzbin is back

Newzbin is back

newzbin2Newzbin znów działa. Ta sama domena, ten sam kod z małymi zmianami, starzy użytkownicy mogą się logować na swoje stare loginy i hasła. Cud? Nie. To planowo przeprowadzona akcja grupy ludzi pod nazwą Team R Dogs. Najbardziej podoba mi się odpowiedź jak kod serwisu dostał się w ich ręce. Oni uwolnili kod serwisu. Kod chce być wolny. To jest myśl.
Teraz nie walczymy już o wolność, którą mamy tylko walczymy o wolność w Internecie i o to, żeby mieć równy dostęp do rozwiązań, z których inni zakazują nam korzystać.

Nie mam wątpliwości, że na samym początku będzie ciężko chłopakom zanalizować cały kod, bo nie jest prosty ale z upływem czasu wszystko będzie działać dobrze. Myślę, że zwiększą retencję, bo 240 dni to była pomyłka. Jest szansa, że retencja wzrośnie docelowo do ponad 600 dni i to będzie już dobrym rozwiązaniem. Ciekaw jestem tylko czy starzy użytkownicy pozostaną przy tym serwisie serwisie – myślę, że tak. Natomiast bardzo ciekaw jestem posunięć MPAA, które doprowadziło do zamknięcia newzbin.com .
Trzeba pamiętać, że newzbin był płatny. W tej chwili jest za darmo, gdyż trwają prace nad wdrożeniem systemu płatności. Kiedy się zakończą trzeba będzie płacić za możliwość szybkiego wyszukiwania plików binarnych w usenecie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Aktualności, Artykuły , , ,

Newzbin reaktywacja

W drugiej połowie maja dawni użytkownicy serwisu NZB Newzbin zaczęli otrzymywać wiadomości, że serwis Newzbin zostanie reaktywowany. Grupa rozsyłająca maile...

Close