Home > Aktualności, Artykuły > Newzbin reaktywacja

Newzbin reaktywacja

regenerateW drugiej połowie maja dawni użytkownicy serwisu NZB Newzbin zaczęli otrzymywać wiadomości, że serwis Newzbin zostanie reaktywowany. Grupa rozsyłająca maile twierdzi, że posiada kod źródłowy, bazę danych i domenę, która została wytransferowana do firmy zarejestrowanej na Seszelach.

W poprzednim artykule opisywałem dlaczego serwis został zamknięty. Niestety organizacja reprezentująca interesy studiów filmowych z USA dopięła swego i wskutek przegranej batalii w sądzie Newzbin musiał zawiesić działalność. Firma nie ma także pieniędzy na zapłatę sporego odszkodowania i kosztów sądowych.
W czasie, kiedy świat obiegała informacja o zamknięciu serwisu pojawiła się również pogłoska o zhackowaniu serwerów i wykradzeniu kodu źródłowego i baz danych. Dziwny zbieg okoliczności, prawda? Podobnie było z Pirate Bay – informacja jak i dostęp do niej powinien być wolny.
Grupa, która kontaktuje się z dawnymi użytkownikami serwisu nazywa się Team R Dogs albo Newzbin2 i ogłosiła, że:

Posiadamy większość oryginalnego kodu źródłowego Newzbin i główne bazy danych. Kochamy serwis tak bardzo, że nie możemy pozwolić mu umrzeć.

Jeśli temu zespołowi uda się przywrócić działanie serwisu to będzie prztyczek w nos zadany wytwórniom filmowym, które wydały sporo pieniędzy i straciły mnóstwo czasu na proces i zamknięcie serwisu nie wspominając o radości tysięcy użytkowników serwisu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Aktualności, Artykuły , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Giganews idzie do przodu

Giganews właśnie przekroczył 650 dni retencji danych binarnych. Jest niekwestionowanym liderem wśród dostawców usenetu. Prawda jest, że Giganews dysponuje wyjątkowo...

Close