Home > Aktualności, Artykuły > Newzbin zamknięte

Newzbin zamknięte

shutdownGłówna strona indeksująca NZB została oficjalnie zamknięta. Niestety po przegranych sprawach z wytwórniami filmowymi o naruszenie praw autorskich nadeszły zmiany. Po usunięciu kwestionowanych treści wyszukiwarka nadal istniała aż do teraz. Wczoraj Newzbin.com zostało zamknięte, bo nie może regulować swoich należności. Według informacji zamieszczonej na stronie firma jest winna innym podmiotom nawet kilkaset tysięcy funtów łącznie z karą po przegranym procesie z MPAA – amerykańskim stowarzyszeniem dbającym o interesy amerykańskich studiów filmowych wynoszącą aż 230 tysięcy funtów.
Zamknięcie serwisu może wiązać się również z problemami technicznymi. Użytkownicy Usenetu domagali się od Newzbin upublicznienia kodu wyszukiwarki jednak firma nie zgodziła się na to. Krążą jednak plotki o włamaniu i skopiowaniu kodu i baz danych. Nie jest to pozbawione sensu gdyż dobre kilka lat temu hackerzy włamali się do serwisu i ukradli bazę klientów PayPal a wkrótce powstała inna wyszukiwarka NZB o podobnie wyglądającym kodzie.
Inne strony indeksujące znajdziesz we wcześniejszym artykule na ten temat tutaj.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter

Aktualności, Artykuły , , ,

 1. aaa
  maj 19th, 2010 at 16:13 | #1

  Szkoda:(

 2. Rafal Olszak
  maj 19th, 2010 at 19:00 | #2

  W części krajów jak np. w USA czy w Niemczech bardzo aktywne są stowarzyszenia powołane przez twórców i walczące z nielegalnym rozpowszechnianiem bądź witrynami, które tego nie robią ale w pewien sposób pomagają użytkownikom w orientacji wśród całego gąszczu filmów i muzyki. Jeżeli udowodni się takiemu serwisowi celowe działanie lub nieodpowiednią reakcję na zgłoszenia dotyczące łamania praw autorskich to potem mamy sytuację jaką mamy z Newzbin lub jaka była z Pirate Bay, który raz działa a raz nie. Usenet przy tym wydaje się dość bezpieczny, bo to bardzo stare medium. Dostawać będą inne serwisy i te, których nie będzie stać na odpowiednio dobrych prawników a więc bez wsparcia kapitałowego. Wystarczy popatrzeć na OdSiebie.com i aktualne ataki na Chomikuj.pl . Chomikuj.pl należy do Interii więc jak myślicie czy Policja zechce walczyć z takim koncernem medialnym? Usuwają wszystko to czego zażądają twórcy jeśli tylko zgłoszenie ma podstawy i wydają odpowiedni komunikat co załatwia sprawę. Uderza się tam gdzie zwycięstwo może być szybkie i spektakularne.

 1. maj 29th, 2010 at 17:01 | #1

Polscy wydawcy atakują serwis Chomikuj.pl

Zwracam się do Państwa z bardzo ważną prośbą, aby zacząć aktywnie walczyć z serwisami udostępniającymi nielegalnie Państwa treści w Internecie....

Close