Home > Artykuły > Polscy wydawcy atakują serwis Chomikuj.pl

Polscy wydawcy atakują serwis Chomikuj.pl

kwietnia 23rd, 2010

Zwracam się do Państwa z bardzo ważną prośbą, aby zacząć aktywnie walczyć z serwisami udostępniającymi nielegalnie Państwa treści w Internecie. Chcielibyśmy przy Państwa pomocy, w pierwszej kolejności, skierować nasze działania przeciwko serwisowi Chomikuj.pl.

Tak zaczął swój list do wydawców i dystrybutorów Bartłomiej Roszkowski prezes zarządu NetPress Digital największej polskiej platformy udostępniającej cyfrowe książki i prasę Nexto.pl.
List został podyktowany tym, że większość ebooków jak i audiobooków można pobrać z serwisu Chomikuj.pl za darmo. Należy zwrócić uwagę, że serwis Chomikuj.pl aktywnie współpracuje z wydawcami reagując na ich prośby o usuwanie określonych plików. Wskazany plik znajdujący się u jednego użytkownika jest automatycznie usuwany u wszystkich. Taki użytkownik dostaję upomnienie.
Co robi serwis Chomikuj.pl? Ten serwis to taki osobisty dysk w sieci, gdzie możemy wrzucać nasze zdjęcia, dokumenty i inne pliki. Możemy tez udostępnić je znajomym. Po pewnym czasie w serwisie zaczęły się jednak pojawiać filmy, pliki muzyczne, audiobooki, ebooki co spowodowało wzrost zainteresowania serwisem.
Opisywałem już zamknięcie serwisu Odsiebie.com gdzie również nie było mowy o odpowiedzialności serwisu za użytkowników . Czy i tutaj dojdzie do podobnego przypadku? Myślę, że nie bo Chomikuj.pl jest własnością Interia.pl, być może należałoby zastanowić się nad zmianą formuły serwisu.

Należy wspomnieć, że oprócz serwisu Chomikuj.pl wspomniane są również serwisy: wiaderko.pl i peb.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Artykuły , , , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Ściąganie plików z sieci a polskie prawo

Wraz z rosnącym rynkiem na treści elektroniczne a w tym ebooki i audiobooki lawinowo rośnie liczba skarg na polskie portale,...

Close