Home > Aktualności > Technologia P2P jest przestarzała?

Technologia P2P jest przestarzała?

Po zakupie serwisu Pirate Bay przez firmę Global Gaming Factory X serwis ma się zmienić jednak nie mają to być zmiany drastyczne. Żeby działać serwis musi płacić właścicielom udostępnianych treści a do tego potrzebne są pieniądze wiec serwis zamierza zarabiać na reklamach i opłatach. Jednak to nie to jest takie ważne. Ważne jest zwrócenie uwagi na to , co jest bolączka dzisiejszego P2P. Otóż wg szefa firmy Hansa Pandeya technologia P2P jest przestarzała. Trzeba zredukować koszt ruchu P2P dla dostawców Internetu przez zmuszenie użytkowników do ściągania danych od tych, którzy znajdują się blisko a nie na drugim końcu świata. Dodatkowo trzeba wprowadzić opłaty dla tych, którzy ściągają pliki i nie udostępniają ich po ściągnięciu a nagradzać tych, którzy do tej pory udostępniali najwięcej plików ale byli ścigani przez prawo. Teraz maja stać się elitą nowego Pirate Bay.
Są to ważne zmiany, bo powinny poprawić transfer i zmniejszyć obciążenie sieci poprawiając jednocześnie dostępność plików eliminując bądź ograniczając liczbę użytkowników nazywanych przez niektórych „pijawkami”. Niezmiennie jednak polecam bardziej zaawansowanym użytkownikom dostęp do Usenetu – medium, gdzie znajdziemy nie tylko dane tekstowe a przede wszystkim wiele źródeł binarnych z niesamowicie dobrym transferem. Do tego czas retencji danych binarnych na poziomie prawie jednego roku – to robi wrazenie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Aktualności , , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

AT&T eliminuje Usenet ze swojej sieci. Giganews odpowiada specjalną ofertą

At&T ogłosiła, ze od 15 lipca 2009 roku zablokuje swoim klientom dostęp do Usenetu. Użytkownicy, którzy dotychczas korzystali z tej...

Close