Home > Dostawcy Usenetu > To koniec usenetu z GIBInews

To koniec usenetu z GIBInews

listopada 11th, 2012

gibinewsNiedawno dowiedzieliśmy się o problemach GIBInews. Pisałem o nich we wpisie pt. GIBInews ma problemy i podnosi ceny kont usenet.

Ludzie z GIBInews zostali postawieni pod ścianą przez swojego dostawcę połączenia do usenetu i musieli szukać dojścia awaryjnego. Przekazywali sygnały o wstępnym porozumieniu z nowym dostawcą i otrzymali w trybie awaryjnym dostęp do nowego centrum danych w USA.

Usługa GIBInews nadal działała ale użytkownicy zauważyli problemy z dostępem do usenetu i jakością połączenia. Dodatkowo GIBInews poinformowało o zmianie cenników. Wszystko jednak szło w dobrym kierunku, a nowe ceny szczególnie przy wykupie usługi na cały rok z góry nadal były stosunkowo konkurencyjne.

Sielanka nie trwała długo gdyż przerwało ja samo GIBInews informując o zakończeniu działalności gdyż mimo większych cen dostępu nie mogą uzyskać od swojego dostawcy satysfakcjonujących warunków na prędkość pobierania. Aby użytkownik otrzymał dotychczasową jakość usługi należałoby jeszcze zwiększyć cenę. A ta nie byłaby w żaden sposób konkurencyjna dla użytkownika. Stąd komunikat firmy i informacja o zamknięciu w przyszłym tygodniu.

Komunikat GIBInews:

GIBInews have to close his door. Our servers should already be shutdown (or very soon..)
New offers don’t enjoy people, new provider don’t want to increase our speed as we pay them too low (even with the price increase, it’s still not enough to get back to normal).
We tried to find a solution with the provider but nothing was found.
Next week, we will shut the compagny. No more access will available.
Our debt are too big to expect a refund for everyone.
We are sincerely sorry about all that mess.
We will try to answer to everyone on twitter/mail as soon as possible.

GIBInews Team

Według komunikatu GIBInews nie będzie możliwy zwrot wpłaconych środków za niewykorzystany czas korzystania z usługi. To nie jest dobra informacja. Szczególnie dla długoterminowych uzytkowników. Dobrą informacją jest, że firma jasno komunikuje problem i nie chowa głowy w piasek. Kwoty jednostkowe na pewno nie są duże jednak z takich płatności może zebrać się całkiem spora sumka.

Wątek o całej sprawie na naszym forum: GIBInews.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Dostawcy Usenetu , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

UsenetStorm ma kłopoty

Po sprawie z GIBInews następny provider oferujący nowatorskie podejście do zawartości Usenetu ma kłopoty z infrastrukturą od swojego dostawcy. Co...

Close