Home > Artykuły, How to > Usenet – pytania

Usenet – pytania

Usenet (grupy dyskusyjne) to zaawansowane i znane rozwiązanie. Wielu naszych czytelników to osoby młode i Usenet jest dla nich rzeczą nieznaną. Pojawia się wiele pytań. Czasem pytania są dziwne ale tak to już jest, że szukamy odpowiedzi na nie w sieci.

Usenet – co to za firma?
Usenet nie jest firmą. To ogólnoświatowy system grup dyskusyjnych, z którego można korzystać przez Internet. Składa się on z tysięcy grup tematycznych, ułożonych w strukturę hierarchiczną. Wiadomości przypominające pocztę elektroniczną użytkownicy wysyłają do serwerów Usenetu, a serwery tworzące sieć automatycznie wymieniają je między sobą. Usenet coraz częściej używany jest do rozrywki i użytkownicy za jego pomocą wymieniają filmy, muzykę, zdjęcia, programy i inne pliki binarne.

Wyszukiwarka Usenet.
Tak nazywamy wyszukiwarki plików NZB. Zamiast przeszukiwania grup dyskusyjnych jedna po drugiej możemy wykorzystać wyszukiwarki plików NZB inaczej zwane zewnętrznymi stronami indeksującymi aby sprawdzić czy i gdzie jest dostępny szukany przez nas plik lub pliki i w prosty sposób zaimportować je do naszego czytnika. Przykładowe wyszukiwarki plików NZB znajdziesz tutaj.

Program do grup binarnych.
To czytnik Usenetu czyli tak zwany newsreader. Aby korzystać z danych binarnych musimy posiadać zainstalowany czytnik, który obsługuje takie pliki. Aby wybrać odpowiedni czytnik dla systemu operacyjnego i taki, który spełni nasze oczekiwania warto przeczytać wcześniejsze wpisy na blogu – tutaj.

Jaki serwer do GrabiT?
Program GrabiT jest bardzo popularnym czytnikiem. Bardzo wiele osób wykorzystuje go w codziennej pracy i rozrywce. Jest to program darmowy. Aby skorzystać z czytnika musimy połączyć się z serwerem Usenetu. Taki dostęp na odpowiednim poziomie jest płatny. Wobec tego po zainstalowaniu GrabiT-a lub jeszcze przed powinniśmy pomyśleć o zakupie abonamentu u któregoś z polecanych dostawców Usenetu. Możemy też skorzystać z okresu Trial i sprawdzić działanie usługi za darmo. Aby podjąć właściwą decyzje warto przeczytać artykul tutaj.
Należy pamiętać, że nie musimy korzystać z serwisu shemes.com, który jest domyślnie polecany użytkownikom GrabiT-a.
Jak właściwie skonfigurować program GrabiT przeczytaj konfiguracja.

Pobieraczek.pl, torrenty czy Usenet?
Serwis Pobieraczek.pl sprzedaje dostęp do Usenetu. Nietrudno zauważyć, ze Pobieraczek oferuje okres Trial, z którego możemy korzystać tylko 10 dni i możemy ściągnąć tylko 1GB danych. Jest to bardzo niewiele. Podobnie pakiety danych są niewielkie i brak jest konta bez limitów. Co do opłat za konta to zostawiam to ocenie użytkowników. Pobieraczek nie jest jedynym możliwym wyborem. Można korzystać z usług firm zachodnich, które są sprawdzone i oferują dobre łącza za rozsądne pieniądze. Nie musimy obawiać się gorszego transferu, bo większość liczących się firm posiada swoje farmy serwerów również w Amsterdamie. Pobieraczek sprzedaje usługę Usenetu i łączymy się z farmami serwerów zlokalizowanymi w Holandii. Także korzystając z uznanych zachodnich providerów nie będziemy mieli gorszego transferu. Co do torrentów to Usenet oferuje bezkonkurencyjny transfer i bezpieczeństwo. Nawet jeśli dostawca Internetu próbuje nas blokować mozemy szyfrować nasze połączenie. Dostawcy Usenetu za granica w większości gwarantują bezpieczeństwo i nie archiwizują logów co pozwala na pozostanie anonimowym. To właśnie Usenet oferuje możliwość ściągnięcia fillmów, które użytkownik wrzucił na serwer nawet 560 dni temu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Artykuły, How to , , , , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Najczęstsze pytanie

"Ściągnąłem program o nazwie Grabit. Czy to jest najlepszy newsreader za darmo dla systemu Windows? Wykupiłem sobie abonament w Astraweb...

Close