Home > Artykuły > Gry w świecie Usenetu na przykładzie XCOM: Enemy Unknown

Gry w świecie Usenetu na przykładzie XCOM: Enemy Unknown

października 30th, 2012

enemy-unknown

Internet to wolność, Usenet to wolność ale nie zapominajmy, że wolność nie zawsze oznacza bezkarność. Zawiłości polskiego prawodawstwa i publikacje na portalach internetowych powodują mętlik w głowie użytkowników Internetu i wiele pojęć jest mylonych z przepisami obowiązującymi np. na terenie USA. Temat zagadnień prawnych był już poruszany na forum: Kilka głupich pytań na początek .

O ile filmy czy muzyka to kategorie, które można nazwać bezpiecznymi to pobieranie oprogramowania przez użytkowników Internetu, a w szczególności Usenetu już takim nie jest. Mimo tego Usenet i binarne grupy dyskusyjne pełne są aplikacji na różne platformy, a w szczególności gier.

Do napisania tego wpisu skłonił mnie remake gry XCOM: Enemy Unknown, która niedawno ujrzała światło dzienne. XCOM: Enemy Unknown to gra od Firaxis Games – firmy deweloperskiej mającej na koncie niezliczone sequele i spin-offy hitowej serii Civilization.
Ten remake powstał chyba dlatego, że trzon firmy stanowią byli pracownicy MicroProse Games, odpowiedzialnej za przebój z 1994 roku, strategię UFO: Enemy Unknown.

Czy ta gra jak też inne są warte aby o nich pisać – nie wiem. Dla mnie w tej chwili wyznacznikiem popularności jest jej obecność w Usenecie, a więc w świecie grup dyskusyjnych gdzie np. na alt.binaries.games leży sobie i czeka na usera, który szuka jej na PS3. Podobnie jak Sleeping Dogs, Resident Evil 6 czy Need for Speed: Most Wanted.

Czy pobieranie gier z Internetu jest legalne? Polecam link do tematu na forum z początku tego wpisu. Czy użytkownicy systemu grup dyskusyjnych pobierają gry? Myślę, że każdy z czytających ten wpis będzie w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Artykuły , , , , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Wielka wyprzedaż w NewsgroupDirect

Coraz zimniej za oknem, a na konta Usenet startują coraz to nowe promocje cenowe. Jeden z najbardziej znanych providerów ogłosił...

Close