Home > Aktualności > RapidShare usuwa ograniczenia pobierania dla darmowych kont

RapidShare usuwa ograniczenia pobierania dla darmowych kont

października 31st, 2012

rapidshare-ogranicza-pobieranie

Po zamknięciu serwisu MegaUpload Rapidshare zauważył znaczny przypływ użytkowników korzystających z darmowych kont. Stwierdzili, że są to osoby zainteresowane wyłącznie darmowym pobieraniem materiałów, które wcześniej leżały sobie w MegaUpload. Dalej pomyśleli, że chodzi głównie o materiały rozpowszechniane nielegalnie.

Należy przypomnieć, że Rapidshare od długiego czasu starał się i nadal stara się pracować nad swoim wizerunkiem walczącego z wszelkim piractwem serwisu. Taki przypływ nowych użytkowników z jednej strony zapewne był nie na rękę, bo angażował mocno zasoby techniczne firmy. Z drugiej strony dobry manager jest w stanie przekuć to na sukces wizerunkowy i biznesowy.

Co więc możemy zrobić z takim sporym ruchem na darmowych kontach? Ograniczmy ich funkcjonalność. Co na tym zyskamy? Rozgłos. W końcu walczymy z piratami. Nie odcinamy ich zupełnie ale skutecznie zniechęcamy do pobierania. Komu się chce pobierać z prędkością 30kB/s? Co jeszcze? Na pewno część użytkowników przejdzie na konta płatne. Tak czy inaczej zyskujemy.

Warunkiem powodzenia takiej akcji jest jej tymczasowość. W końcu medialny rozgłos mija i nowi klienci przestają napływać. Darmowi użytkownicy poszli sobie do konkurencji. Bieda.
W takim przypadku możemy zrobić tylko jedno:  zdjąć ograniczenia i zapewnić wszystkich, że nie są już potrzebne i posiadamy nowe, zaawansowane narzędzia do walki z piractwem.

Rapidshare właśnie usunął wszystkie limity pobierania dla darmowych kont, o których pisałem w lutym w tekście RapidShare ogranicza darmowe pobieranie. Jestem ciekaw jakie będzie następne posunięcie Rapidshare.

Przypominam także, że wspomaganie pobierania z tego typu serwerów umożliwia program jDownloader: http://www.programosy.pl/program,jdownloader.html

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Aktualności , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Gry w świecie Usenetu na przykładzie XCOM: Enemy Unknown

Internet to wolność, Usenet to wolność ale nie zapominajmy, że wolność nie zawsze oznacza bezkarność. Zawiłości polskiego prawodawstwa i publikacje...

Close