Home > Aktualności > PutLocker zyskał najwięcej po zamknięciu MegaUpload

PutLocker zyskał najwięcej po zamknięciu MegaUpload

putlockerMegaUpload był bardzo popularnym serwisem. Według Palo Alto Networks MegaUpload odpowiadał za około 25% ruchu związanego z sharingiem w zbadanych 1600 sieciach. Co wiec stało się po zamknięciu MegaUpload 19 stycznia?

Jak nietrudno się domyśleć zyskali następni w kolejce konkurenci. Najwięcej zyskał Putlocker, którego udział w ruchu skoczył z 6% do 28% w badanych sieciach, a więc w bardzo znaczący sposób. Dalej w kolejce jest Rapidshare ze skokiem z 8% do 15%. Należy pamiętać jednak, że Rapidshare zmienia swój wizerunek. Rapidshare widząc takie zwiększenie ruchu – głównie na darmowych kontach postanowił zmusić użytkowników do płacenia i ograniczył prędkość pobierania do 30 KB/s dla darmowych kont. Podobno ma się to przyczynić do zmniejszenia skali piractwa w sieci. O sprawie już pisałem : RapidShare ogranicza darmowe pobieranie.

Niestety nie wszystkie serwisy urosły na fali upadku MegaUpload. Niewielki kilkuprocentowy spadek dotknął MediaFire, Filestube, 4shared i Filesonica. W przypadku tego ostatniego sądzę, ze spadek będzie się pogłębiał gdyż serwis wyłączył możliwość współdzielenia plików: Filesonic wyłączył współdzielenie plików.
Według analiz Palo Alto udział ruchu p2p w badanych sieciach nie zmienił się znacząco. Swoją drogą ciekawymi danymi dysponuje Palo Alto Networks – lider w zabezpieczeniach sieci komputerowych. Co do podanych danych zostały one udzielone serwisowi wired.com przez Chrisa Kinga z Palo Alto.

Źródło: After Megaupload Bust, Putlocker and RapidShare Pick Up Slack

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Aktualności , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Domeny Wikimedii już nie są utrzymywane w GoDaddy

Pamiętacie zamieszanie z SOPA? Pisałem o GoDaddy i Wikipedii. Ze względu na poparcie ustawy SOPA przez GoDaddy założyciel Wikipedii Jimmy...

Close