Home > Dostawcy Usenetu > XS Usenet nie chce utrzymywać darmowych kont

XS Usenet nie chce utrzymywać darmowych kont

darmowe-konto-w-xs-usenetUwagę na kolejną zagrywkę providera XS Usenet zwrócił Rafał w komentarzu pod stroną o darmowych serwerach Usenetu. XS Usenet był ciekawym wyborem dla początkujących i tych, którzy chcieli protestować Usenet bez zobowiązań. Przez pewien czas mogliśmy cieszyć się darmowym kontem bez limitów miesięcznych, przepustowością na poziomie 1 Mbit/s oraz retencją wynoszącą 400 dni i połączeniem SSL. Potem wprowadzono limit na pobieranie wynoszący 25GB na miesiąc, co opisałem już wcześniej jako sposób na zachęcenie do korzystania z płatnych kont:

XS Usenet wprowadza ograniczenie 25GB na miesiąc dla darmowych kont.

Zapraszam również do zapoznania się z innym wpisem dotyczącym tego providera:

Sprawdź czy konto Premium w XS Usenet to dobry wybór.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i obecnie można skorzystać z darmowego konta ale retencja zmalała do 10 dni i niestety nie ma SSL. Jak widać ich oferta była dobra ale już w żaden sposób nie można jej uznać za ciekawą. Zrównała się z ofertą jaką daje serwis Just4Today. Wydaje się, że zagranie z wprowadzeniem limitu na pobieranie w wysokości 25GB nie przekonało użytkowników do migracji na płatne konta. Firma postanowiła zatem uderzyć mocniej i pozbyć się jak można najszybciej balastu w postaci darmowych kont krojąc je niemiłosiernie. Dodatkowa zachętą dla przechodzących na konta Premium ma być również podniesienie retencji do ponad 900 dni.

Firma chwali się na Facebooku przekroczeniem limitu 200 tys. użytkowników ale moim zdaniem to wynik osiągnięty tylko i wyłącznie dzięki agresywnemu promowaniu darmowych kont. Teraz przyszedł czas na monetyzację i agresywną zamianę darmowych kont w płatne. Ciekaw jestem jak wielu użytkowników pozostanie z firmą mając do wyboru choćby tak ciekawe oferty jak:

Newshosting – 1434 dni retencji, 30 równoczesnych połączeń i czytnik Newshosting za 9.99$/miesiąc,
UsenetServer – 1434 dni retencji, 20 równoczesnych połączeń i usługa tzw. Global Search za 10$/miesiąc

w cenie równej lub niższej niż 10$ z samej czołówki providerów. Do tego UsenetServer i Newshosting oferują bardzo ciekawą ofertę okresu testowego teraz w czasie wakacji co w przypadku UsenetServer juz opisywałem : Testuj UsenetServer! 100 GB za darmo do wykorzystania w 14 dni. Wszystkich niezdecydowanych zapraszam do przetestowania tych kont. Niestety wobec aktualnej postawy XS Usenet ich darmowej oferty nie mogę zarekomendować. Ale nadal jest to coś za darmo…

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Dostawcy Usenetu , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

PayPal na straży praw autorskich

Jak szybko i łatwo wyplenić piractwo w sieci? Założę się, że wielu z Was na pewno wie albo się domyśla...

Close